Lektorka břišního orientálního tance,choreografka,manažerka  a lektorka

 Tanečního studia Fatima Ostrava  nyní Fatima dance a fitness  Fatima - Martina Rohunová https://www.martinarohunova.cz/


V roce 2002 jsem se seznámila s  orientálním tancem u lektorky Vendulky Maderské a Taneční školy Layly Abdel. 

     • Prošla jsem výukou řady českých a zahraničních lektorek. Např.Vendulka Maderská, Karolína Idrisová,Daniela , Katka Krejčová, Latifah, Layla Abdel, Jillina, Bri Hurley, Amar Gamal, Saidi, Izadora Bushkowski, Shereen, Saida a dalších lektorů. Nejvíce jsem vděčná světoznámé tanečnici Shereen a Daila , které mi velmi učarovaly svým neskonale ženským a přesvědčivým tanečním uměním a bohatými tanečními znalostmi a zkušenostmi z jejich cest za orientálním tancem.
      • v lednu 2008 založila Centrum orientálního tance Fatima , jehož působnost rozšířila po celé Ostravě.
       • V roce 2008 také založila svoji taneční skupinu Rihab se kterou vystupuje na akcích. Koncem roku 2009 otevírá Taneční studio Fatima-Ostrava, kde působí nejen jako tanečnice a lektorka, ale především jako manažerka. Taneční studio Fatima nabízí široký výběr lekcí od 2,5 letých dětí a dospělé - různým tanečním stylům. www.fatima-ostrava.cz  Studio se během dvou let rozšíří   a tím se stane jedním  z největších  v Ostravě, se třemi  tanečními sály, nejrozsáhlejší nabídkou lekcí. Ve studiu pracuje skvělý tým tanečníků , také členové baletního souboru ND Ostrava. V září 2017 se Studio rozšířilo a další pobočku a to Studio Fatima Poruba - Duha, studio se dvěma sály, s bohatou nabídkou lekcí.
 • Od roku 2007 pořádám akci - jedinečnou v Ostravě  Orientální ples , pohádky princezny Shahrazade - festival a show zároveň určený nejen tanečnicím ale především široké veřejnosti. Tento ples byl později přejmenován na Ples show  Fatima Ostrava .Netradiční ples  plný vystoupení , bohatého programu, vystoupení lektorů, studentů Studia Fatima.  Celá akce je velká taneční dhow, spousta vystoupení mnoha tanečních stylů, soutěže, zábava. 
 • Další 13. ročník Ples show Fatima se bude konat v sobotu   v dubnu 2020

 

 

 

Orientální tanec a hudba má své kouzlo a mě okouzlila velmi.Když ji slyším ,začnu se okamžitě vlnit, je to prostě nádhera .Sama se nechávám tancem unést kdykoliv – doma,, na hodině s mými tanečnicemi.Nejraději imrovizuji, naučené choreografie jsou krásné ale do improvizace dám svoje " já" a pak záleží jen mém vnitřním rozpoložení.


Orientální tanec mě fascinuje tím,že pokaždé můžeme být někým jiným. Buď něžnou vílou, tajemnou svůdkyní, nebo hravou dračicí... prostě podle nálady.

Krása a kouzlo orientálního tance spočívá v tom ,že v něm každá žena může být krásná.Viděla jsem tanečnice ,které měly daleko k modelkám, ale když jsem je viděla tančit, nemohla jsem od nich odtrhnout oči...a v tom to je.

Tančit může každá žena,či dívka ,pokud jí to zdravotní stav dovolí.Chce to jen mít chuť,občas taky velkou trpělivost a pak popustit uzdu své fantazii a ponořit se do rytmů orientální hudby. Na svých hodinách bych Vám chtěla předat to co jsem se za ta léta naučila a také pozitivní energii, která z tance pramení. Přála bych si , aby děvčata na mých lekcích alespoň na chvíli zapomněly na starosti všedního dne. Nejvíc mě potěší,když odchází po mé lekci spokojené a s úsměvem na tváři. Z toho mám opravdovou radost.

 

Přeji Vám velkou trpělivost a mnoho příjemných chvil na lekcích orientálního břišního tance.

 

Tančete s námi pro radost

,zdraví a krásu...

 

FATIMA LEI a tým Studia Fatima

Aktuality

Máme Máme zlato a bronz ze soutěže SVĚTLO ORIENTU 2014 !

27. dubna jsme vybojovaly

1. místo - duo  RIHAB DANCER

3. místo- skupina FATIMA OSTRAVA

Děkuji všem tanečnicím a soutěžícím TŠ FATIMA OSTRAVA za skvělou reprezentaci !